2014. március 23., vasárnap
2014. március 21., péntek
Leánykökörcsin II.
Ma is felmentem a Harangvölgybe kökörcsinnézőbe. Legutóbb mélytónusú, lilába hajló példányokat kerestem, most halványabbakat.
Íme:
Katt a képre + F11
![]() |
| Leánykökörcsin (Pulsatilla grandis) |
2014. március 19., szerda
Március 19., 70.
A Dohány utcai zsinagóga előtt – a MAZSIHISZ szervezésében - ma emlékeztek a náci megszállás 70. évfordulójára.
Magyarország miniszterelnöke nem tartotta fontosnak a részvételét – úgymond, kimentette magát. Végül is a megszállást követően csak alig több mint félmillió magyar zsidó hazánkfiát pusztították el.
Katt
a képre + F11
2014. március 15., szombat
Magyar zsidó honvédek a szabadságharcban
Március 14-én, pénteken, a Dohány utcai zsinagógánál megemlékeztek az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban részt vett magyar zsidó honvédekről.
Katt a képre + F11
Leánykökörcsin
Jártam egyet a Harangvölgyben. Ilyenkor, főleg, ha kedvező az időjárás, itt a legszebbek a környéken a leánykökörcsinek. Ráadásul a déli oldalt helyenként teljesen ellepik.
Később nyílik majd a piros gólyaorr, a nagyezerjófű, a turbánliliom és a többi szépség.
Mindez a völgy speciális mikroklímájának köszönhető, nem véletlen Natura 2000-es védettsége.
Ha megvalósul kormányunk idióta terve a sífelvonóval, bobpályával, e csodás környék is az enyészeté lesz.
Katt a képre + F11
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




































