2011. április 10., vasárnap

Confédération européenne des syndicats, 09 avril 2011 Budapest

*

Euro-manifestation: 50.000 travailleurs dans les rues de Budapest

Képek az európai szakszervezetek tüntetéséről



























































*

2011. április 4., hétfő

Illatos tavasz (Két séta)

*


Szombaton jártam egyet az Ócsa melletti láperdőben










Mocsári gólyahír






A szárazabb részeken bogláros szellőrózsa virít









Megillatosodott az erdő a Hárshegyen. Ime, egy rövid délelőtti séta eredménye.

Mitől legyen az embernek tavaszi hangulata, ha nem ettől: mindent beborít az odvas keltike.
















Még pár nap, és a gumós nadálytő is nyílik






A csillogó gólyaorrnak még csak a friss levelei bújtak elő. Hát nem csodásak a színei?










Egy levélrügy: korai juhar





*

2011. március 30., szerda

Budaörs, Odvas-hegy

*


Tombol a szent elhivatottságú bornírtság. A skizoid alkatú vezér primitív sameszai is nekimennek mindennek, amit nem ők építettek vagy avítt felfogásukkal ellentétes. A polgárinak nevezett párt jeles és Európai parlamenti képviselője alpári, obszcén szavakkal nyilatkozik meg a web2-n, és úgy gondolja, ez helyénvaló. (Van fogalmuk ezeknek az embereknek a polgári mentalitásról?!)
Értelmes ellenzék – március 15-e óta úgy tűnik – csak a pártokon kívül található. Csak nehogy itt is ellentétek törjék meg az alakulgató lendületet.

Az ország gyorsuló tempóban csúszik le gazdaságilag, szellemileg, morálisan. Érdemes elolvasni Boros László kiváló írását: http://galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=58648:provincialis-despotizmus&catid=9:vendegek&Itemid=66

Jó ebből a mocsokból legalább pár órára kiszakadni, egy kis tiszta levegőt szívni. Íme, egy félnapos kirándulás képei. Érdemes némelyikre rákattintani:




Mandulafa virágzó ága























Fekete kökörcsin






Sárga kövirózsa







Leánykökörcsin


*